ОПШТИНА ЉУБОВИЈА ЗВАНИЧНА ИНТЕРНЕТ ПРЕЗЕНТАЦИЈА
Покорили Лигу шампиона
објављено: 24. 03. 2014, 07:14

Каратистима Дрине посрећио се трећи, завршни турнир Лиге шампиона који је у суботу, 22. марта одржан у Трстенику. На овом престижном такмичењу Карате савеза Србије – ЈКА Шотокан, 27 каратиста Дрине је освојило 34 медаље. Овога пута највише је златних, чак 14, затим сребрних 12 и бронзаних осам. Две златне (спаринг и борбе), и сребрну медаљу (кате), освојила је Сања Ђурић, а са по два злата у Љубовију су се вратили Андреа Ненадовић и Сања Радовановић, (кате и договорени спаринг), и Дејан Илић (кате и борбе). Злато и сребро у спарингу и катама освојио је Драган Ненадовић, злато и бронзу Милан Петровић (спаринг и кате), и Огњен Марковић (кате и спаринг), а по једно златно одличје Лука Мандић (спаринг), Срђан Радовановић и Татјана Павловић (борбе).
Две сребрне медаље у катама и борбама освојио је Марко Петровић, сребро и бронзу Огњен Јаковљевић, Мина Мићић (спаринг и кате), Вељко Поповић и Јована Јовановић (борбе и кате). Сребрном медаљом окитили су се и Михаило Јевтић, Божидар Лукић (спаринг), Мирослав Недељковић (борбе), и Иван Васић (кате). Бронзане медаље у Лиги шампиона су освојили Стефан Митровић и Милутин Јовановић у борбама.
- С обзиром да у Лиги шампиона учествује по четворо најбољих у свакој категорији, и да је самим тим такмичење веома јако, презадовољан сам постигнутим резултатима. Овога пута освојили смо највише златних медаља и тако крунисали напоран рад у протекла два месеца. На основу пласмана у Лиги шампиона селектори федерације ће одредити чланове реперезентације Србије за Европско првенство за младе које се крајем маја одржава у Прагу – каже тренер Иван Николић.